Dom Praktyk Twórczych
Dom Praktyk Twórczych jest placówką edukacji artystycznej w dziedzinie sztuk wizualnych - oddziałem Kostrzyńskiego Centrum Kultury.
Mieści pod swym dachem zespół pracowni sztuk wizualnych kierowanych według autorskich programów przez twórców w dziedzinach: edukacji plastycznej, malarstwa i rysunku, fotografii, filmu, grafiki cyfrowej, grafiki warsztatowej oraz rzeźby i ceramiki, umożliwia osobom poszukującym dróg swego artystycznego rozwoju zapoznanie się z wybranymi dziedzinami i uzyskanie w nich biegłości poprzez praktykę.
Podstawę działań są możliwości stwarzane przez wyposażenie pracowni i zasoby czytelni oraz świetlicy pełniącej również funkcję galerii. Korzystają z tego osoby w różnym wieku - w tym także niepełnosprawne i kulturowo wykluczone. Istotne jest włączanie do twórczego udziału w kulturze już od najmłodszych lat i kształtowanie dobrych postaw estetycznych poprzez propagowanie zasad dobrego projektowania, dzięki czemu Dom Praktyk Twórczych staje się jednym z miejsc silnie nawiązujących do tradycji i dziedzictwa Bauhausu.
W otwarciu uczestników zajęć na samodzielną twórczość i na świadomy odbiór kultury pomagają zapraszani goście - ludzie sztuki, kultury i nauki - dzielący się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas prelekcji, spotkań autorskich, warsztatów, plenerów, pokazów, wystaw i wielu innych działań.
Dom Praktyk Twórczych współpracuje z organizacjami i instytucjami o podobnym profilu i celach.
Działalność Domu umożliwia podniesienie poziomu wiedzy na temat sztuki współczesnej i tożsamości przyrodniczo-kulturowej mieszkańców Kostrzyna i okolic oraz likwidację społecznych i kulturowych wykluczeń.
Zapraszamy do zwiedzania naszej strony i czytania artykułów:
- Misja Domu Praktyk Twórczych, czyli wyjaśnienie po co jesteśmy.
- Dom - Praktyka - Twórczość, czyli o nazwie naszego Domu
- Świetlica „Praktyki”, czyli ważne miejsce w Domu
- Świetlica, czyli słów kilka o miejscu zwanym świetlicą
- Dodatki do Świetlicy, czyli dodatkowo o miejscu zwanym świetlicą
- Artykuły, czyli miejsce, w którym pojawiają się nasze ważne i mniej ważne ale potrzebne teksty, na przykład na temat wzornictwa, Bauhausu i innych zjawisk w sztuce i kulturze.